Książki, na podstawie których powstały filmy

Z książkami, które stają się z czasem filmami bywa różnie i zdania bywają podzielone co do tego, która wersja i które przedstawienie tej samej historii jest tak naprawdę lepsze oraz które zasługuje na miano mistrzostwa. Międzynarodowy transport zmarłych. W większości przypadków jednak to książka jest niemal czczonym pierwowzorem, które film albo dobrze zilustruje, albo całkowicie zniszczy, odzierając cała historią z magii, jaką nabrała właśnie za pomocą druku. Tutaj jednak chcemy przedstawić historie, które są jednakowo dobrze przedstawione i w postaci słowa pisanego, i w postaci ekranizacji.

Międzynarodowy transport zmarłych
http://www.opus.waw.pl
Transport zmarłych na całym świecie.
Doświadczenie w międzynarodowym transporcie zwłok.

Coś dla lubiących romanse

Przyjęło się już tworzenie filmów opartych o naprawdę dobre historie miłosne, najczęściej współczesnych pisarzy. Tak było chociażby w przypadku „Gwiazd naszych wina” Johna Greena, przesmutna opowieść o dwojgu młodych ludzi, poddanych ciężkim próbom przez choroby, z którymi nie są w stanie wygrać – nawet w obliczu ogromnego uczucia, jakim darzą się wzajemnie. To prawdziwy wyciskacz łez, który najlepiej oglądać w samotności w towarzystwie czekolady lub lampki wina.

Kolejnym tego typu wyciskaczem łez będzie książka Jojo Moyes „Zanim się pojawiłeś”, na podstawie której w 2016 roku powstał naprawdę wzruszający film z doskonale odegranymi głównymi rolami. To w zasadzie tragedia miłości, która nie jest w stanie zmienić faktów, chociaż wszystko inne stawia na głowie. To historia cierpienia, ale i poświęcenia dla drugiej osoby. Zdecydowanie i książka, i film jedynie w wydaniu z lodami lub winem.

Do świetnych powieści tego typu koniecznie trzeba dodać również książkę Federica Moccia „Trzy metry nad niebem”, historię z równie przygnębiającym zakończeniem jak  dwie pozostałe, jednak obowiązkowa, jeśli lubisz wzruszające historie, po których długo jeszcze nie możesz zasnąć.

Warto również wspomnieć o dziele Nicholasa Sparksa „Pamiętnik” i jego opowieści o miłości idealnej, która ujawnia się dopiero z czasem i która jest w stanie przetrwać dosłownie wszystko. Bardzo ciekawa jest sama koncepcja książki, będąca opowieścią staruszka o minionych wydarzeniach oraz o uczuciu, które stało się dla niego najważniejszą rzeczą w całym jego życiu.

Historie dla dużych dziewczynek

Z książek, na podstawie których stworzono film, koniecznie trzeba również wymienić „50 twarzy Greya” E. L. Jamesa. Książka, po której kobiety mają dreszcze i maja ochotę wcielić się w postać głównej bohaterki, aby próbować rzeczy nowych oraz zakazanych. Podobno o lekturze oraz ekranizacji tej książki życie małżeńskie wielu par zmieniło się zdecydowanie na lepsze.

Zdecydowanie ponadczasowe historie

Lubimy jednak nie tylko najnowsze historie, wymyślane przez współczesnych autorów, ale także uniwersalne, ponadczasowe historie, które zawsze będą aktualne, zawsze będą nas wzruszać oraz zawsze wywoływać te same emocje. Takie emocje zawsze będą wzbudzać historie Jane Austen, takie jak ”Duma i uprzedzenie”, które doczekało się dwóch ekranizacji, co więcej – dwóch naprawdę udanych ekranizacji.

Powiązane wpisy